Олександрія. НВК «Марто-Іванівський ЗНЗ І-ІІ ступенів - ДНЗ» (дошкільний підрозділ)

Організація харчування в ДНЗ

Батькам про харчування малят

Якісне харчування є основою здоров'я дітей і на це важливе питання відводиться одне з головних місць в роботі директора та сестри медичної дошкільного підрозділу закладу.

У дитячому садку своєчасно укладаються договори і контракти на поставку продуктів харчування. На всі продукти, що надходять на харчоблок, є санітарно-епідеміологічні висновки; здійснюється контроль за технологією приготування їжі, за реалізацією швидкопсувних продуктів, за реалізацією продуктів за термінами їх зберігання. Харчування дитячого садка збалансоване з урахуванням вікових особливостей дітей. Діти харчуються три рази на день, згідно з розробленим  чотиритижневим  меню, яке оновлюється 1 раз в квартал. В основу розробки меню увійшли всі необхідні харчові продукти відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм.

Оптимальне співвідношення білків і вуглеводів в цьому меню прийнято 1: 1: 5, допустиме 1: 1: 4. Реалізація даного меню задовольняє добову потребу дітей з півтора до семи років. У раціон харчування дітей входять всі необхідні продукти: м'ясні, рибні, молоко, сир, кисломолочні напої, вершкове і рослинне масло, картопля, овочі, фрукти, соки, хлібо-булочні вироби, крупи та ін. На харчоблоці вивішений графік видачі готової продукції для кожної групи, приблизна маса порцій харчування дітей. Контрольна порція залишається щодня. Кухарі користуються у своїй роботі новими технологічними картами. Їжа готується з дотриманням всіх санітарно-епідеміологічних вимог. Кухарі мають спеціальну освіту. Якість готовності страв оцінює заступник директора  та сестра  медична .

ПРАВИЛЬНЕ МЕНЮ В ДИТЯЧОМУ САДУ - ЗАПОРУКА ЗДОРОВ'Я І ЩАСТЯ КОЖНОЇ

ДИТИНИ

Перелік основних діючих нормативно-правових документів, що відносяться до організації харчування у дошкільних навчальних закладах:

1. Конституція України

2. Закон України «Про освіту».

3. Закон України «Про дошкільну освіту» від 01.01.2021 №2628 ІІІ із змінами та доповненнями (ст.35 «Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі»).

4. Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» від 24.02.2002 №4004-ХІІ:

Ст.20 «Умови виховання та навчання»:

органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, адміністрація НВЗ та громадяни, які організовують або здійснюють навчальні та виховні процеси, зобов’язані забезпечити для цього умови, що відповідають вимогам санітарним норм, здійснювати заходи, спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я, гігієнічне виховання відповідних груп населення та вивчення ними основ гігієни;

Ст.17 «Вимоги до продовольчої сировини і харчових продуктів, умов їх транспортування, зберігання та реалізації»:  продовольча сировина, харчові продукти, а також матеріали, обладнання і вироби, що використовуються при їх виготовленні, зберіганні, транспортуванні та реалізації, повинні відповідати вимогам санітарних норм і підлягають обов’язкові сертифікації. Підприємства, установи, організації, які виробляють, зберігають, транспортують чи реалізують харчові продукти та продовольчу сировину, несуть відповідальність за їх безпеку для здоров’я і життя населення, відповідність вимогам санітарних норм.

6. Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст. 4, 11, 12, 21).

7. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

8. Закон України «Про охорону дитинства».

9. Закон України «Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».

10.Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 21.03.2021 №771/97-ВР.

11.Закон України «Про дитяче харчування» від 01.01.2021 №142-V

12.Закон України «Про захист прав споживача» №3682- ХІІ від 15.01.1994

13. Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних закладах зі змінами затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України 26.02.2013 3202/165.

Постанови Кабінету Міністрів України

Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку